Home Akcie | 2017 Klettersteigy Soľnej komory
Dec 06
Piatok
PDF Tlačiť E-mail

Klettersteigy Soľnej komory

13.05.2017 - 14.05.2017 / 2 dni
2 dni – 4 klettersteigy s nocľahom v penzióne na rozprávkovom jazere.

Cena:
179,00 €
169,00 € / ROKOŠPORT family

Cena zahŕňa:
doprava komfortným minibusom, 1 x nocľah v štýlovom hoteli na jazere Gosausee s raňajkami, parkovné, mýto na horskú cestu Postalmstrasse, Rokošport sprievodca a inštruktor VHT, farebná mapa oblasti a ciest, originálna pamätná magnetka, poistenie proti úpadku CK

Cena nezahŕňa:
cestovné poistenie (info v CK), strava, výstroj a výzbroj na zabezpečené cesty, ...


Odchod:
v sobotu o 01.00 h zo Žiliny, 02.00 h z Trenčína a 04.00 h z Bratislavy /zastávky na nastupovanie po dohode aj kdekoľvek na trase cesty minibusu/

Návrat:
v nedeľu v neskorých večerných až nočných hodinách

Nocľah:
1 x Gasthof Gosausee (izby s TV, WC, sprcha) na brehu rozprávkového jazera

Charakteristika:
Záujem o lezenie po zabezpečených cestách neustále rastie a tento trend si všímame aj v našej CK. V horských oblastiach Álp rok čo rok pribúdajú nové a nové klettersteigy najrôznejších obtiažností. Časy, kedy sme tieto železné cesty poznali len z najvyšších vrcholov hôr, sú už dávno preč. Dnes si môžeme na mnohých miestach vychutnať lezenie bez dlhých nástupov. Novinka z minulého roka v našej ponuke nás zavedie do rakúskej Soľnej komory. Táto oblasť získala svoje meno už v dávnych dobách, kedy sa tu začala ťažiť soľ. Vápencové štíty a planiny sa dvíhajú do výšav ponad prekrásne jazerá ľadovcového pôvodu. V tomto prírodnom raji sme pre Vás pripravili lezecký supervíkend. Začneme v sobotu dvoma cestami neďaleko obce Gosau. Najskôr to bude Schmiedsteig Klettersteig (C s variantou D/E) nad jazerom Stausee a popoludní nová nádherná cesta Laserer alpin Klettersteig (C), ktorá traverzuje skalu priamo nad hladinou Gosauského jazera. Aby sme si toto krásne miesto pod Dachsteinom lepšie užili, zostaneme na noc v rozprávkovom hoteli vedľa jazera. V nedeľu sa presunieme do Hallstatu, kde prelezieme cestu Echerwand Klettersteig (D). V skalných útrobách sa tu nachádza známa soľná baňa s turistickými atrakciami. Popoludní, po krátkej prehliadke mesta, sa serpentínami alpskej cesty dostaneme až do Salzkammergut berge a prejdeme veľmi zaujímavo riešenú cestu Postalmklamm Klettersteig (D) s novým variantom (F), ktorá prechádza oboma stranami divokej rokliny. Všetky zabezpečené cesty sú pomerne exponované a vzdušné, ale perfektne vybudované a pri ich stavbe boli použité všetky moderné typy zaistenia. Tento program Vás nesmie nechať ľahostajnými!

Stručný program:
1. deň – v noci odchod zo Slovenska a ráno príchod do Rakúskej soľnej komory. Prejazd cestou Postalmstrasse na horské parkovisko a prelezenie zabezpečenej cesty Postalmklamm Klettersteig (cca 4. hod.). Popoludní presun do dediny Gosau, ubytovanie v nádhernom hostinci na brehu jazera a prelezenie cesty Laserer alpin Klettersteig (cca 1 ½ h). Večer program v hoteli, nocľah.
2. deň – po raňajkách krátky presun a prelezenie cesty Schmiedsteig (cca 3 hod.). Na poludnie krátka prestávka a potom presun do Hallstattu. Prelezenie Echerwand Klettersteig (cca 3 hod.) a na záver krátka prehliadka mesta. Večer odchod z oblasti. Návrat na Slovensko v neskorých večerných až nočných hodinách.

Minimálny počet účastníkov:
7

Poznámka:
Výzbroj na zabezpečené cesty (úväz, fixačný systém, prilba) si môžete požičať v našej CK! (Stačí vopred nahlásiť a výzbroj Vám prinesieme priamo na zájazd.)

Viac informácií sa dozviete po prihlásení sa v propozíciách alebo v klientskej sekcii na www.rokosport.sk.

Počet dní potrebnej dovolenky: 0

Video z roku 2014:
https://www.youtube.com/watch?v=vOUvmfwzwEA&index=5&list=UUyqTP6wTH1HWw9aoswtf0bw


Mapa:
f & b, č. 281, Dachstein, Ausser land, Filzmoos Ramsau, M 1 : 50 000,
Alpenvereinskarte, č. 14, Dachsteingebirge, M 1 : 25 000.

prihlásiť sa na zájazd

 

 
Home Akcie | 2017 Klettersteigy Soľnej komory