Home Akcie | 2017 Klettersteigy Raxalpe
Dec 06
Piatok
PDF Tlačiť E-mail

Klettersteigy Raxalpe

06.05.2017 - 08.05.2017 / 3 dni

Kurz lezenia po zabezpečených cestách pre začiatočníkov i pokročilých.

Cena:
149,00 €
140,00 € / ROKOŠPORT family
135,00 € / Alpenverein
129,00 € / ROKOŠPORT family + Alpenverein

Cena zahŕňa:
doprava komfortným minibusom, 2x nocľah v horskej chate Ottohaus 1644 m, Rokošport sprievodca a inštruktor VHT, dlhé laná na zlanovanie a lezenie, farebná mapa oblasti, originálna pamätná magnetka, poistenie proti úpadku CK


Cena nezahŕňa:
cestovné poistenie (info v CK), strava, výstroj a výzbroj na zabezpečené cesty a lezenie, ...


Odchod:
v piatok o 02.00 h zo Žiliny, 03.00 h z Trenčína a 05.00 h z Bratislavy /zastávky na nastupovanie po dohode aj kdekoľvek na trase cesty minibusu/

Návrat:
v nedeľu do polnoci

Nocľah:
2 x horská chata Ottohaus 1644 m

Charakteristika:
Raxalpe – táto neveľká vápencová planina nám počas mnohých rokov objavovania Álp asi najviac prirástla k srdcu. Rozlohou patrí medzi najmenšie horské skupiny v Rakúsku, ale rozmanitosťou prírodných krás a početnosťou turistických možností medzi najatraktívnejšie. Je to raj pre turistov i skalolezcov. Klasický ráz vápencovej náhornej planiny so strmými skalnými svahmi dookola bol predpokladom vybudovania zabezpečených ciest už v dávnejšej minulosti. Najkrajšie z nich sú v údolí Grosser Hollental a v stene Preiner wand. Počas 3-dňového pobytu prelezieme minimálne 6 z nich (vždy jednu pri výstupe a druhú pri zostupe), pričom budeme ich náročnosť stupňovať a tú najťažšiu – Heid steig v 450 m vysokej kolmici steny Preiner wand si necháme na záver. Termín tohto podujatia sme, samozrejme, zladili i s výskytom najkrajších vápencových kvetov, ktoré sú predzvesťou prichádzajúceho leta, i keď hore na planine sa bude belieť ešte množstvo firnovísk, pozostatkov zimy. K tomu, aby sme náročný program zvládli, iste prispeje aj príjemná atmosféra na horskej chate Ottohaus na kraji náhornej planiny.

Stručný program:
1. deň – skoro ráno presun minibusmi do údolia Hollental medzi horskými skupinami Raxalpe a Schneeberg, výstup údolím Grosser Hollental a zabezpečenou cestou Teufelbadstubensteig (B) na chatu Ottohaus, ubytovanie, popoludní prelezenie cesty Kronich Eisenweg (C) neďaleko chaty a nácvik lezenia a zlaňovania, nocľah v chate.
2. deň – okružná túra cestou Gaislochsteig (B) a Alpenvereinsteig (B), nocľah v chate.
3. deň – zostup na parkovisko a presun minibusmi pod stenu Preiner wand, prelezenie Hans von Heid steigu (D) a zostup cestou Preinerwand steig (A/B), zdatnejší môžu skúsiť aj najťažšiu cestu Raxalpe – Konigschusswandsteig (E), popoludní presun domov.

Minimálny počet účastníkov:
7

Poznámka:
Výzbroj na zabezpečené cesty a lezenie (úväz, fixačný systém, karabína, osma a prilba) si môžete požičať v našej CK! (Stačí vopred nahlásiť a výzbroj Vám prinesieme priamo na zájazd.)

Viac informácií sa dozviete po prihlásení sa v propozíciách alebo v klientskej sekcii na www.rokosport.sk.


Počet dní potrebnej dovolenky: 0

Mapa:
f & b, č. 022, Semmering – Rax, Schneeberg, M 1 : 50 000


prihlásiť sa na zájazd

 

 
Home Akcie | 2017 Klettersteigy Raxalpe