Home Akcie | 2017 Ferraty Lago di Garda
Dec 06
Piatok
PDF Tlačiť E-mail

Ferraty Lago di Garda

16.05.2017 - 21.05.2017 / 6 dní

Via ferraty a turistika v okolí svetoznámeho jazera.
Ferratová TOP ponuka od nás pre Vás!

Cena:
319,00 €
299,00 € / ROKOŠPORT family

Cena zahŕňa:
doprava komfortným minibusom, 5 x nocľah v kempe na brehu Lago di Garda, požičanie stanov a kempového vybavenia (kempingové stoly, stoličky, variče), Rokošport sprievodca a inštruktor VHT, farebné mapy oblastí, originálna pamätná magnetka, poistenie proti úpadku CK

Cena nezahŕňa:
cestovné poistenie (info v CK), strava, výstroj a výzbroj na zabezpečené cesty, ...

Odchod:
v utorok o 04.00 h zo Žiliny, 05.00 h z Trenčína a 07.00 h z Bratislavy /zastávky na nastupovanie po dohode aj kdekoľvek na trase cesty minibusu/

Návrat:
v nedeľu do polnoci

Nocľah:
5 x v nádhernom kempe priamo na brehu Lago di Garda (možnosť kúpania sa alebo surfovania)

Charakteristika:
Pokiaľ chcete zažiť pravé ferratové „šialenstvo“, nadýchať sa vzdušnej beztiaže vápencových masívov a prekonať cesty, ktoré Vám svojou dynamikou nenechajú vydýchnuť, Gardské hory sú pre Vás tou výzvou, ktorej nemožno odolať. Lago di Garda, najväčšie talianske jazero, svojou polohou, zvláštnou príjemnou klímou počas celého roka i teplou vodou ohrievanou termálnymi prameňmi či nádhernými palmovými plážami je orámované vencom na slnku žiariacich vrcholov a hrebeňov, ťahajúcich sa do dvojtisícových výšok. Človek „nášho druhu“ si tu pripadá ako v raji. Na jar sú vápencové skaly priam zaplavené kvitnúcimi kvetmi a teplota vzduchu tu už v tomto období často prekračuje tropické hodnoty. V strmých stenách však ešte nie je taká „tlačenica“ ako v lete, a tak si budeme môcť nerušene vychutnávať lezenie na najkrajších ferratách Európy. A večer si v kempe na brehu jazera otvoríme dobré víno a necháme naplno do seba vsiaknuť zážitky dňa.

Stručný program:
1. deň – skoro ráno presun minibusom do Talianska, večer ubytovanie v kempe a postavenie stanového tábora.
2. - 5.deň – lezenie po zabezpečených cestách ľahších (Sentierro attrezato dei Colodri, Sentierro attrezato Fausto Susatti, Rio Sallagoni, ...) i ťažších (Via ferrata Rino Pisetta, Via ferrata Monte Albano, Via ferrata Che Guevara, ferrata delle Taccole, ...) obtiažností, návšteva mestečka Arco s príjemnou atmosférou, návšteva Riva del Garda – centra severnej časti Lago di Garda, tiesňava Cascata del Varone, horská cesta Monte Baldo, možnosť kúpania sa v jazere.
6. deň – ráno balenie a presun minibusmi domov, návrat vo večerných hodinách.Minimálny počet účastníkov:
7

Poznámka:
Výzbroj na zabezpečené cesty (úväz, fixačný systém, prilba, karabína, osma) si môžete požičať v našej CK! (Stačí vopred nahlásiť a výzbroj Vám prinesieme priamo na zájazd.)

Viac informácií sa dozviete po prihlásení sa v propozíciách alebo v klientskej sekcii na www.rokosport.sk.

Počet dní potrebnej dovolenky: 4

Mapa:
Kompas, č. 096, Alto Garda, M 1 : 35 000,
Kompas, č. 102, Lago di Garda, Monte Baldo, M 1 : 50 000,
Kompas, č. 73, Dolomiti Brenta, M 1: 50 000.

prihlásiť sa na zájazd

 

 

 
Home Akcie | 2017 Ferraty Lago di Garda